The QuiksilverEdition
SAN ONOFRE CLASSIC

 

MAY 6, 2006        
RESULTS:
 

WOMEN’S OPEN

1          TANYA BOOTH,                   San Clemente
2          MARISSA BARRY                 Dana Point      
3          LAUREN NGAN                    Dana Point
4          BLYTHE BEJAN                    Long Beach

SENIOR MEN’S 36-49

1          LEO NORDINE                      Hermosa Beach
2          DENNIS BOURG                   San Clemente
3          JOSH COSHLAND                San Clemente
4          SHON ESPARZA                   Long Beach

GEEZER’S  50 & OVER

1          WHITNEY GUILD                 Encinitas
2          MARIO QUIEROS                 Malibu
3          MATT ALBERS                      Irvine
4          JOHN VETTER                       Mission Viejo


MAY 8, 2006
RESULTS:

MENEHUNE GIRLS 13&14

1          CHELSEA BYLAND              San Clemente
2          RACHEL BARRY                   Irvine
3          MICHELLE LAYTON            San Diego
4          ALYSSA WHITAKER            San Clemente
5          ALLEE WOLFE                      Santa Ana

 

MENEHUNE GIRLS 12 & UNDER

1          ANNEKE BARRIE                 San Clemente
2          TORY GILKERSON              San Clemente
3          ALLY MALAMUD                 San Clemente
4          LULU ERKENEFF                 Dana Point
5          EMMY MERRILL                   San Clemente
6          SEAN RYAN                          Capistrano Beach

 

MENEHUNE BOYS 12 & UNDER

1          JORDAN LYBARGER           Capistrano Beach
2          JIMBO BORLAND                 Topanga
3          MASON KLINK                    Capistrano Beach
4          REECE HAMPTON                Dana Point
5          STEVEN WOLFE                   Santa Ana

MENEHUNE BOYS 13 & 14

1          NICK HAGEN                        San Clemente
2          CODY ULRICH                      San Clemente
3          ZACH HINES                         Laguna Niguel
4          JACK KURT                           San Clemente
5          BLAKE MICHAEL                 Dana Point
6          DARBY WILSON                  Studio City

MEN’S UNDER 36

1          TAYLOR JENSEN                 Coronado
2          CHRISTIAN WACH              Capistrano Beach
3          BEN MACHTOLF                  Mission Viejo
4          BUCKY BARRY                    Dana Point
5          BRENDAN WHITE                Capistrano Beach
6          C. J. NELSON                        Santa Cruz

 

NALU’S ISLAND GRILL / LES WILLIAMS PADDLEBOARD RACES

STOCK

1          CHAD CARVIN                     Dana Point                               1:04:40
2          ERIK HENRY             Newport Beach
3          RYAN SIEGEL                       Seal Beach

UNLIMITED

1          BRAD THOMAS                    Laguna Beach                           1:07:35
2          TIM FISCHER                        Cardiff
3          JOEL WARRICK                    Costa Mesa                 

10/6
1          TYLER ANDERSON              Long Beach                              1:16:55
2          IAN CHRISTENSEN              Long Beach

 

 

SPIRIT OF ALOHA AWARD

TORY GILKERSON         for making iPod work  for the National Anthem

2003 Allan Seymour Productions Inc - All Rights Reserved